Reklama

Wstrzymany ruch w cieśninie Bosfor. Statek osiadł na mieliźnie

Statek płynący z Ukrainy do Turcji osiadł na mieliźnie w cieśnienie Bosfor. Ruch morski w tamtym miejscu został wstrzymany, trwa również akcja ratunkowa - donoszą lokalne media.

Statek towarowy płynący z Ukrainy do Stambułu osiadł na mieliźnie u wybrzeży Sarıyer w cieśninie Bosfor - podaje turecki portal "Habertürk". Ruch statków został wstrzymany, a jak dodano, na miejscu trwają działania ratunkowe. 

Jak donosi portal, powołując się na oświadczenie Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Wybrzeża, statek ratunkowy Nene Hatun, holowniki KURTARMA-5, -8 oraz -9, a także KEGM-8, wyruszyły w stronę 142-metrowego statku MKK-1.

Cieśnina Bosfor. Zablokowany ruch statków

Do podobnego zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy statek towarowy Lady Zehma przewożący trzy tony kukurydzy, który płynął z Ukrainy do Turcji, również osiadł na mieliźnie w cieśninie Bosfor. 

Reklama

Lokalne władze informowały wówczas, że 173-metrowy statek został zakotwiczony w zatoce Bebek, a ruch morski został czasowo zawieszony. Kolejnego dnia biuro gubernatora Stambułu przekazało, że po ponad dwugodzinnej akcji służb, statek "odholowano i zacumowano na kotwicowisku na południe od Stambułu", a ruch został przywrócony.  

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cieśnina Bosfor | Ukraina | Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy