Reklama

Reklama

"Wspaniała wiadomość". Tusk o wyborze Roberty Metsoli na przewodniczącą PE

​Wybranie Roberty Metsoli na nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy wierzą w Europę - ocenił we wtorek przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Donald Tusk, gratulując europosłance, która pochodzi z jego partii.

- Wybór Roberty Metsoli (...) oddanej Europejki, na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy ciężką pracą i determinacją osiągają swoje marzenia. I dla tych, którzy wierzą w Europę. Ja wierzę w Europę i wierzę w Ciebie, Roberto" - napisał Tusk na Twitterze.

Wcześniej we wtorek Metsola, maltańska eurodeputowana z grupy EPL, została wybrana na stanowisko nowej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Otrzymała 458 głosów, przy wymaganej większości 309 głosów.

Reklama

O stanowisko szefa PE ubiegali się też: Alice Kuhnke (Zieloni), Sira Rego (Lewica) i europoseł PiS Kosma Złotowski, który jednak zrezygnował z kandydowania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy