Reklama

Reklama

Wielka Brytania przyśle do Polski dodatkowych 350 żołnierzy

Wielka Brytania przyśle do Polski dodatkowo 350 żołnierzy - poinformował brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace. W poniedziałek spotkał się on z polskim szefem MON Mariuszem Błaszczakiem.

- Gdy ostatnio Białoruś cynicznie wykorzystywała ludzi, by destabilizować sytuację u swoich sąsiadów, używała nielegalnej imigracji i zmuszała ludzi do przekraczania granicy, Wielka Brytania stanęła ramię w ramię z Polską i wysłała 100 saperów by wesprzeć Polskę w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu migrantów jako narzędzia - przypomniał Wallace po spotkaniu z Błaszczakiem.

- W tym duchu solidarności i do tych stu saperów wyślemy dodatkowo 350 brytyjskich żołnierzy - zapowiedział brytyjski minister.

Błaszczak: Doceniamy obecność wojsk brytyjskich w Polsce

Jak dodał, dyslokacja odbędzie się w ramach dwustronnej współpracy, "by pokazać, że potrafimy razem pracować i wysłać mocny sygnał, że Wielka Brytania i Polska stoją ramię w ramię".

Reklama

- Doceniamy obecność wojsk brytyjskich w Polsce. Dziękuję za kolejne wsparcie i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stoimy przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest zagrożenie bezpieczeństwa. Przez politykę odstraszania chcemy zniechęcić agresora przed kolejnymi działaniami - mówił polski minister obrony.

- Polska i Zjednoczone Królestwo są gotowe do tego, żeby przez politykę odstraszania zniechęcić agresora do podejmowania agresywnych działań - podkreślił Błaszczak.

"Polska przyjmie brytyjskich żołnierzy najszybciej jak to możliwe"

- Doświadczenie historyczne mówi wprost: tylko zdecydowana polityka odstraszania zahamuje agresywną postawę rosyjską. Historycznie rzecz ujmując możemy wskazać wiele przykładów tego, że polityka uległości tylko rozzuchwalała agresora - ocenił szef MON.

Zapewnił, że Polska przyjmie brytyjskich żołnierzy w Polsce jak najszybciej będzie to możliwe. - Chcemy, żeby brytyjscy żołnierze operowali oczywiście na Wschód od Wisły, na terytorium RP, na którym koncentruje się nasza uwaga - dodał minister.

Błaszczak poinformował, że podczas spotkania z szefem resortu obrony Wielkiej Brytanii poruszono także temat współpracy przemysłu zbrojeniowego polskiego i brytyjskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy