Reklama

Reklama

USA. Pracownicy chcieli uciekać przed tornadem. Zagrożono im zwolnieniem

Pracownicy fabryki świec w Mayfield w stanie Kentucky chcieli uciec przed tornadem po usłyszeniu syren ostrzegawczych. Zakładu nie pozwolili opuścić im pracodawcy, którzy zagrozili zwolnieniem - podała NBC News. Fabryka została zniszczona przez żywioł, zginęło osiem osób. Firma zaprzecza ustaleniom mediów.

Kiedy w piątek zbliżało się tornado, niektórzy pracownicy fabryki świec, Mayfield Consumer Products (MCP), po usłyszeniu syreny chcieli opuścić budynek. Według co najmniej pięciu z nich przełożeni ostrzegli ich, że zostaną zwolnieni, jeśli wyjdą przed zakończeniem zmiany - precyzuje NBC News.

Jak informowała stacja na wieść o nadchodzącym żywiole 15 pracowników prosiło, by szefowie pozwolili im schronić się w domach. Niektórzy w obawie o bezpieczeństwo, gdy spotkali się z odmową, wyszli nie zważając na reperkusje.

Zobacz też: Tornada w USA. Rośnie bilans ofiar. Nowe informacje

- Zginęło co najmniej osiem osób. Zakład został zrównany z ziemią, a po fabryce pozostały jedynie gruzy - podkreśla NBC News.

Reklama

"Jeśli odejdziesz, najprawdopodobniej zostaniesz zwolniony"

Pierwszy ostrzegawczy dźwięk syren rozległ się tam w piątek ok godz. 17.30. Tornado nadeszło dopiero kilka godzin później.

21-letnia pracownica tej firmy McKayla Emery, która doznała obrażeń, mówiła w szpitalu, że została w zakładzie aby dodatkowo zarobić, ale inni chcieli pójść do domu. Usłyszeli jednak od szefów, że mogą być zwolnieni z pracy.

- Jeśli odejdziesz, najprawdopodobniej zostaniesz zwolniony. (...) Słyszałam to na własne uszy - przekonywała.

Firma: Pracownicy mogą odejść w dowolnym momencie

Słowa Emery potwierdzili inni pracownicy, w tym 20-letni Elijah Johnson, który z kilkoma kolegami chciał się udać do domu. "Poprosiłem o pozwolenie na wyjście, a oni powiedzieli, że zostanę zwolniony. (...) Nawet przy takiej pogodzie jak teraz, wciąż zamierzacie mnie zwolnić? - zapytał. 'Tak', odparł kierownik" - cytuje Johnsona NBS News dodając, że firma zaprzecza zarzutom.

- To absolutna nieprawda. (...) Mamy politykę obowiązującą od początku istnienia Covid. Pracownicy mogą odejść w dowolnym momencie i wrócić następnego dnia - argumentował Bob Ferguson, rzecznik MCP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje