Reklama

Reklama

Twitter zawiesił konto deputowanej z USA. "Fake newsy o szczepieniach"

​Twitter "trwale zawiesił" w niedzielę konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za "wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad". Zdaniem władz serwisu społecznościowego, polityk z USA rozsiewała fałszywe informacje o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Zdaniem Taylor, która jest zdecydowaną przeciwniczką szczepień przeciwko COVID-19, decyzja Twittera dowodzi, iż ten serwis "jest wrogiem Ameryki".

W swym ostatnim wpisie z ubiegłej soboty polityk informowała o "skrajnie dużej" liczbie zgonów w USA po przyjęciu szczepionki przeciw koronawirusowi. Jak twierdziła, opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Republikanka popierała twierdzenia Trumpa. Pisała o "skradzionych wyborach"

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Reklama

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i "skradzionych wyborach" w 2020 r. oraz wzywające do aktów przemocy wobec demokratycznych polityków, w tym przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Marjorie Taylor Greene straciła stanowiska w parlamencie

Działalność Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako "obłędne kłamstwa".

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach - ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje