Tragiczny bilans po katastrofie. "Oficjalnie nikt nie przeżył"

Dagmara Pakuła

Oprac.: Dagmara Pakuła

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
1,7 tys.
Udostępnij

Nie żyją wszyscy pasażerowie samolotu, który rozbił się w Waszyngtonie - przekazały w czwartek amerykańskie władze. Z rzeki Potomak, do której spadły obie maszyny, wydobyto ciała co najmniej 27 ofiar z samolotu pasażerskiego i jedną ofiarę ze śmigłowca.

Tragiczny bilans po katastrofie lotniczej w USA
Tragiczny bilans po katastrofie lotniczej w USABRYAN DOZIERNurPhotoNurPhoto via AFPAFP

- Otrzymałem dziś rano potwierdzenie, że nikt nie przeżył zderzenia lotu 5342 American Airlines. To smutny dzień dla stanu Kansas i całego naszego narodu - przekazał przedstawiciel biura senatora Jerry'ego Morana.

Wcześniej szef straży pożarnej w stolicy USA John Donnelly poinformował, że z rzeki Potomak, do której spadły obie maszyny, wydobyto ciała co najmniej 27 ofiar z samolotu pasażerskiego i jedną ofiarę ze śmigłowca. - Panująca w Waszyngtonie zimna i wietrzna pogoda wyjątkowo utrudnia (pracę) ratownikom - przyznał Donnelly.

- Nasze niebo jest najbezpieczniejsze na świecie. Kiedy dochodzi do takiego tragicznego wydarzenia, oczywiście chcemy przeprowadzić śledztwo. To zajmie dnie, tygodnie. Chcemy zapewnić, że w przyszłości nie dojdzie więcej do tego typu wypadków - dodał przedstawiciel amerykańskich władz podczas czwartkowej konferencji prasowej. Dodał, że "będzie to miało konsekwencje na nadchodzące lata".

USA. Katastrofa lotnicza. Samolot zderzył się ze śmigłowcem

W nocy ze środy na czwartek samolot pasażerski Bombardier CRJ 700 linii American Airlines, obsługiwany przez linie PSA, lecący z Wichita, zderzył się ze śmigłowcem UH-60 Black Hawk tuż przed pasem startowym lotniska im. Ronalda Reagana w Arlington pod Waszyngtonem.

Na pokładzie samolotu pasażerskiego znajdowały się 64 osoby, w tym czterech członków załogi, natomiast śmigłowcem leciało trzech żołnierzy.

Zderzenie samolotu ze śmigłowcem w USA. Polskie MSZ reaguje

Na tragedię, do jakiej doszło w USA zareagowało polskie MSZ.

"Jesteśmy wstrząśnięci tragiczną katastrofą samolotu pasażerskiego i śmigłowca w pobliżu waszyngtońskiego lotniska Reagan National Airport" - poinformowano. "W tych ciężkich chwilach przekazujemy najszersze wyrazy współczucia rodzinom ofiar i całemu narodowi" - czytamy w komunikacie polskiego MSZ na platformie X.

Głos zabrał także prezydent Andrzej Duda.

"Jestem głęboko zasmucony tragicznym wypadkiem lotniczym na lotnisku Ronald Reagan Washington National Airport. Moje myśli i modlitwy są z rodzinami i bliskimi ofiar" - napisał. Wcześniej tragedię komentował premier Donald Tusk. "Dziś wszyscy jesteśmy z narodem amerykańskim w tym tragicznym momencie" - napisał szef polskiego rządu.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Zalewski: Polska nie zawiesza kontraktów z Koreą Płd.
      Zalewski: Polska nie zawiesza kontraktów z Koreą Płd.RMF24.plRMF
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      972
      Super
      relevant
      277
      Hahaha
      haha
      80
      Szok
      shock
      93
      Smutny
      sad
      187
      Zły
      angry
      42
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      1,7 tys.
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na