Reklama

Tornado w Kalifornii. Wiatr "wyssał" kobietę z budynku

Nauczycielka z Montebello w Kalifornii otworzyła drzwi podczas tornada, aby wpuścić ucznia do budynku. Podmuch wiatru był na tyle silny, że wyrwał kobietę na zewnątrz. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać, że nauczycielka uderzyła o betonową posadzkę. Uczniowie szybko zareagowali i ruszyli na pomoc.

W środę tornado uderzyło nieopodal Los Angeles Siła wiatru spowodowała wiele zniszczeń. Jak zaznaczył rzecznik prasowy miasta Michael Chee, na którego powołuje się NBC Los Angeles, uszkodzonych zostało 17 budynków, a z powodu poważnych zniszczeń 11 oznaczono "na czerwono". 

Oprócz zdjęć i nagrań ukazujących skalę zniszczeń, w sieci pojawił się również filmik, na którym widać, jak nauczycielka z jednej ze szkół zostaje niemal "wyssana" z pomieszczenia przez podmuch wiatru. 

Nauczycielka z liceum Vail w Montebello uchyliła na kilka sekund drzwi, ponieważ poinformowano ją, że któryś z uczniów wyszedł na zewnątrz. Wiatr był tak silny, że mimo tego, że kobieta trzymała się futryny i klamki, podmuch wypchnął ją z budynku i upadła na betonową posadzkę. 

Reklama

USA: Tornado w Kalifornii. Wiatr wypchnął nauczycielkę na zewnątrz

Jeden z uczniów w rozmowie z NBC 4 przyznał, że zdarzenie było "całkowicie szalone". - Moim pierwszym instynktem było pójść ją złapać, ponieważ jest bardzo filigranowa. To było szalone - podkreślił. 

Na zamieszczonym nagraniu widać, jak uczniowie wybiegają i próbują pomóc kobiecie, która doznała niewielkich obrażeń. 

Ariel Cohen, meteorolog z National Weather Service Los Angeles również potwierdził, że tornado spowodowało zniszczenia, a podmuchy wiatru sięgały od 86 km/h do 110 km/h. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | tornado | Kalifornia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy