Reklama

Reklama

Strajk na lotnisku w Brukseli. Linie odwołują loty zaplanowane na 20 czerwca

Lotnisko w Brukseli odradza odloty zaplanowane na 20 czerwca. To dzień, w którym pracownicy ochrony lotniska ogłosili strajk.

20 czerwca to dzień narodowego protestu belgijskich związków zawodowych. Wśród żądań strajkujących pojawiły się m.in. podwyżki płac - podała telewizja VRT.

Odwołane loty

Związki reprezentujące pracowników ochrony na lotnisku w Brukseli ogłosiły w sobotę, że również przyłączają się do ogólnokrajowego protestu przeciwko kryzysowi związanemu ze wzrostem kosztów utrzymania.

Oczekuje się, że strajk pracowników ochrony na lotnisku spowoduje znaczne zakłócenia. Belgijski przewoźnik Brussels Airlines zdecydował o odwołaniu połowy swoich lotów 20 czerwca. 

Reklama

Belgia nie jest jedyna

Problemy ze strajkami na lotniskach dotykają nie tylko Belgię. W czwartek wszystkie międzynarodowe loty do i z Tunezji zostały odwołane z powodu ogólnokrajowego strajku powszechnego, ogłoszonego przez związek zawodowy UGTT.

W ostatnim czasie protesty miały także miejsce w paryskim porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle. W jego wyniku co czwarty lot musiał zostać odwołany. 

Duże problemy występują również na lotniskach w Niemczech i Hiszpanii, gdzie system transportu lotniczego cierpi na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Tylko na lotnisku w Norymberdze 1700 sztuk bagażu nie zostało załadowanych do samolotów rejsowych. Pierwsze niemieckie linie lotnicze już zmniejszyły liczbę lotów.

Z kolei pracownicy obsługi pokładowej linii lotniczych Ryanair w Hiszpanii zapowiedzieli strajk zaplanowany pomiędzy 24 i 26 czerwca oraz między 30 czerwca a 2 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy