Reklama

"Skok śmierci" nowym trendem na TikToku. Nagrania obejrzano miliony razy

Młoda kobieta rozpędza się, po czym skacze do wody z wysokości kilkudziesięciu metrów. W komentarzach pod nagraniem obejrzanym ponad 40 mln razy dominują pytania: "czy przeżyła?", "nie złamała kręgosłupa?". Ekstremalne skoki tzw. death diving podbijają media społecznościowe. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wyczyny kaskaderskie wykonują profesjonalni atleci i mistrzowie świata.

Asbjørg Nesje jest dwukrotną mistrzynią świata w Døds - ekstremalnej odmianie skoków do wody. Dyscyplina, która ma swoje początki Norwegii w odmianie "klasycznej" polega na wybiciu się z platformy i jak najdłuższego utrzymania poziomej pozycji bez wykonywania obrotów i akrobacji. 

Sędziowie oceniają m.in. jakość rozbiegu, fazę lotu i lądowanie. By uniknąć poważnych obrażeń zawodnicy tuż przed uderzeniem w wodę przyjmują pozycję embrionalną. Istnieje również konkurencja freestyle, gdzie sędziowie oceniają akrobacje wykonane podczas "lotu".

Reklama

Kanał Nesje na TikToku śledzi ponad 250 tys. osób, a jej najpopularniejszy nagranie obejrzano ponad 42 mln razy. Na materiale widać, jak kobieta skacze z platformy ustawionej na wysokości 24,8 metrów - ustanowiła tym rekord świata kobiet. Rekord mężczyzn wynosi 31,3 metra. Dla porównania - olimpijska platforma skoków do wody ma 10 metrów wysokości.

Widzowie w szoku. "Zabolało mnie"

Choć przy większości filmów z "death diving" widzowie są informowani, że skoki są wykonywane przez profesjonalistów i nie powinno się ich naśladować, to komentujący nie mogą uwierzyć, że podczas bicia rekordu Nesje nie odnosi żadnych obrażeń.

"Ona żyje?", "świetny pomysł na wózek", "to ryzyko złamania kręgosłupa", "skoczyła i to mnie zabolało" - piszą widzowie.

"Nigdy nie czułam się lepiej" - zapewniła zawodniczka skomentowała zawodniczka, pokazując ten sam skok z innego ujęcia. Widać na nim, jak o własnych siłach podpływa do motorówki.

Niebezpieczny trend? Pojawiają się wątpliwości

Jak wyjaśnia "New York Post" nagrania wyczynów sportowców "zahipnotyzowały" widzów. Akrobacje Nesje i innych sportowców obejrzano łącznie 250 mln razy. 

Jednocześnie dziennikarze przytaczają obawy niektórych użytkowników i wskazują, że trend może zakończyć się tragicznie, jeśli sportowców zaczną naśladować osoby bez odpowiedniego doświadczenia i przygotowania.

Czytaj też: Prawnik z TikToka: Uczeń, który zna swoje prawa w szkole, umie o nie zawalczyć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TikTok | trend | skoki do wody | fan | death diving | viral

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy