Reklama

Reklama

Rumunia: Wzrosła liczba ofiar pożaru w klubie nocnym

Rumuński prezydent Klaus Iohannis był jednym z manifestantów w Bukareszcie, protestujących przeciwko korupcji elit politycznych. Zdaniem demonstrantów była ona przyczyną pożaru w nocnym klubie, w wyniku którego zginęło 45 osób.

"Tylko razem możemy doprowadzić do zmiany; ani wy sami, ani ja sam nie możemy tego zrobić" - powiedział prezydent do jednego z manifestantów.

Iohannis zapewnił też obywateli, że weźmie pod uwagę ich zdanie podczas konsultacji z nowym premierem w sprawie utworzenia rządu. Od wtorku tysiące Rumunów zbiera się na bezprecedensowe w tym kraju demonstracje, które doprowadziły do dymisji dotychczasowego szefa rządu Victora Ponty.

W niedzielę kolejne cztery ofiary pożaru - który był bezpośrednią przyczyną protestów - zmarły w wyniku odniesionych obrażeń, m.in. ciężkich poparzeń czy problemów z układem oddechowym. Wciąż 100 rannych pozostaje w szpitalu, 40 z nich jest w stanie ciężkim.

Reklama

Do tragedii doszło w nocy z 30 na 31 października w klubie podczas pokazu pirotechnicznego na koncercie. W sobotę prokuratorzy zajmujący się walką z korupcją poinformowali o aresztowaniu mera bukareszteńskiej dzielnicy, w której mieści się lokal. Według nich mer zezwolił klubowi na działalność, mimo braku dopuszczenia lokalu do użytku przez straż pożarną. Trzech właścicieli klubu aresztowano 2 listopada pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy