Papież zaapelował do Polaków. Chodzi o wigilijną tradycję
- W Wigilię, zgodnie z waszą tradycją, będziecie łamać się opłatkiem. Niech ten gest miłości, pokoju i przebaczenia, będzie wyrazem serca otwartego dla wszystkich, których spotykacie na swojej drodze - mówił w środę do Polaków papież Franciszek. Głowa Kościoła poprosiła również o "pomoc dla braci i sióstr z Ukrainy". Ojciec Święty przyjął również delegację z Konferencji Episkopatu Polski.
W czasie audiencji generalnej w Auli Pawła VI papież Franciszek zwracając się do Polaków powiedział:
- W Wigilię, zgodnie z waszą tradycją, będziecie łamać się opłatkiem. Niech ten gest miłości, pokoju i przebaczenia, będzie wyrazem serca otwartego dla wszystkich, których spotykacie na swojej drodze.
- Proszę, nadal pamiętajcie szczególnie o ubogich, samotnych, powodzianach oraz siostrach i braciach z Ukrainy, umęczonej Ukrainy - dodał.
Watykan. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków
Papież Franciszek zwrócił się także z prośbą o modlitwy za ofiary wojen, między innymi na Ukrainie.
Wyraził bliskość z mieszkańcami zniszczonego w wyniku cyklonu archipelagu Majotta, położonego w Kanale Mozambickim na Oceanie Indyjskim oraz przywołał swoją niedzielną wizytę na Korsyce podkreślając, że został bardzo gorąco przyjęty na wyspie.
- Szczególnie poruszyła mnie żarliwość ludzi tam, gdzie wiara nie jest faktem prywatnym oraz duża liczba dzieci, to wielka radość i wielka nadzieja - zaznaczył Franciszek.
Zachęcił też w pozdrowieniach na zakończenie audiencji ogólnej, aby nie zapominać modlić się o pokój.
Prezydium Episkopatu Polski w Watykanie. Spotkanie z papieżem
Papież Franciszek przyjął w środę na audiencji delegację prezydium Konferencji Episkopatu Polski z jego przewodniczącym, metropolitą gdańskim arcybiskupem Tadeuszem Wojdą - poinformował Watykan w biuletynie.
Na audiencji byli również zastępca przewodniczącego KEP abp Józef Kupny i sekretarz generalny tej instytucji bp Marek Marczak.
Episkopat podał wcześniej, że wizyta członków prezydium w Watykanie i niektórych jego dykasteriach ma związek z wprowadzoną w 2022 roku reformą Kurii Rzymskiej.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
PAP/INTERIA.PL