Reklama

Papież ochrzcił dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Papież Franciszek ochrzcił w niedzielę 16 dzieci. Uroczystość miała miejsce w Kaplicy Sykstyńskiej w związku z Niedzielą Chrztu Pańskiego. W zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa tradycyjny chrzest został odwołany. W tym roku ceremonia odbyła się przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Podczas mszy, w koncelebrze której był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski, papież ochrzcił dziewięć dziewczynek i siedmiu chłopców - dzieci pracowników Watykanu.

- Wasze dzieci otrzymują dziś tożsamość chrześcijańską, a wy - rodzice i chrzestni musicie jej strzec - mówił Franciszek w homilii. 

- To jest codzienna praca, sprawcie, aby wzrastały ze światłem, które otrzymują - powiedział.

Papież Franciszek: One są najważniejsze

- Ta ceremonia jest trochę długa, prawda? Dzieci czują się dziwnie w tym otoczeniu, którego nie znają. One są najważniejsze podczas tej uroczystości, starajcie się, aby się nie przegrzały, zdejmijcie im coś, niech czują się dobrze - mówił papież, zwracając się do rodziców niemowląt. 

Reklama

Jak zawsze, zachęcił matki, by w Kaplicy Sykstyńskiej nakarmiły dzieci, jeśli są one głodne.

- Jeśli krzyczą, pozwólcie im na to, bo one mają ducha wspólnoty, możemy powiedzieć - ducha orkiestry, bycia razem. Wystarczy, że jedno zacznie, a ponieważ wszystkie są muzykalne, już od razu zaczyna się występ - żartował Franciszek.

Zwyczaj chrztu dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził święty Jan Paweł II w 1981 roku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ​Papież Franciszek | Chrzest

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy