Reklama

Reklama

Pakistan: 35-latek skazany na dożywocie uzyskał najlepszy wynik na maturze w kraju

35-letni Pakistańczyk uzyskał najlepsze wyniki na maturze w krajowym rankingu szkół prywatnych i zdobył stypendium umożliwiające mu dalsze studia. Mężczyzna jest skazany na dożywocie i przebywa w przepełnionym więzieniu w Karaczi - informuje Reuters. Jak sam podkreśla, uzyskanie środków finansowych na kontynuację edukacji byłoby niemożliwe dla kogoś, kto jak on, przebywa w więzieniu.

W stworzonym przez Brytyjczyków w 1899 r. Centralnym Zakładzie Karnym przebywa aktualnie ponad 6000 więźniów. "Jak większość pakistańskich więzień, jest ono wykorzystane w 130 proc." - relacjonuje Reuters.

Syed Naeem Shah został skazany w 2018 r. na dożywocie (zamienione na 25 lat) za zastrzelenie kolegi. W więzieniu skorzystał z możliwości uzupełnienia edukacji, podobnie jak 1200 współwięźniów przebywających w Centralnym Więzieniu w Karaczi. 

Shah podjął naukę w liceum ekonomicznym (księgowość i rachunkowość), a rezultaty, jakie osiągnął, przerosły oczekiwania kierownictwa więzienia i starszych stażem więźniów, którzy mu pomagali w nauce.

Reklama

Sześć lat do zakończenia kary

Z najlepszym krajowym wynikiem na maturze w szkołach niepublicznych, Syed Naeem Shah został wyróżniony stypendium w wysokości 1 mln rupii (22 776 tys. zł). - To, co osiągnąłem siedząc w więzieniu, nie byłoby możliwe, gdybym nie był głęboko przekonany o słuszności obranej drogi - powiedział w rozmowie z reporterem agencji Reutera.

Lata spędzone w areszcie, dobre sprawowanie, uczestnictwo w akcji krwiodawstwa i spektakularne wyniki w nauce przyczyniły się do tego, że uzdolniony więzień ma przed sobą jeszcze sześć lat do zakończenia kary. Jak sam podkreśla, uzyskanie środków finansowych na kontynuację edukacji byłoby niemożliwe dla kogoś, kto jak on, przebywa w więzieniu.

"Zanim Shah otrzyma środki na dalszą edukację, będzie jeszcze musiał przejść egzamin generalny kwalifikujący go do skorzystania z tego finansowania" - podsumowuje Reuters.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy