Reklama

Oblał wodą z węża ogrodowego bezdomną kobietę. Krzyczał: "Przesuniesz się?"

Właściciel galerii sztuki w San Francisco został przyłapany na tym, jak oblewa wodą z węża ogrodowego bezdomną kobietę. Świadek nagrał całe zdarzenie, a wideo opublikował w mediach społecznościowych. Właściciel galerii stwierdził, że wielokrotnie próbowano pomóc tej kobiecie.

Collier Gwin, właściciel Foster Gwin Gallery w USA przyznał, że w poniedziałek 9 stycznia oblał wodą bezdomną kobietę. Stwierdził, że zawiodło ją całe środowisko. - Cała okolica jest częścią tej sytuacji - powiedział Gwin dla NBC Bay Area News, cytowany przez portal nypost.com.

- Policja jest częścią tej sytuacji. Miasto i opieka społeczna są częścią sytuacji. Wielokrotnie próbowano pomóc tej kobiecie, która jest psychotyczna - kontynuował. 

- Absolutnie nic nie można zrobić. Zabiorą ją do schroniska i za dwa dni ją wyrzucą. Zabiorą ją do szpitala, zwolnią w ciągu jednego dnia - dodał.

Reklama

Oblał bezdomną kobietę. Świadek nagrał zdarzenie

Wideo, na którym widać całą sytuację, wywołało poruszenie internautów.

Na nagraniu widać, jak Gwin opryskuje kobietę, później zidentyfikowaną jako "Cora". Kobieta krzyczy, zaś w tym samym czasie mężczyzna mówi: - Przesuniesz się? 

"Jeśli mieszkanie jest prawem człowieka, to dyskryminacja i przemoc wobec kogoś z powodu jego statusu mieszkaniowego jest naruszeniem praw człowieka, prawda?" - skomentowała użytkowniczka Twittera.

"Collier Gwin jest mścicielem i musi być ścigany za napaść, chyba że miasto to toleruje i chce podobnych działań" - dodała.

Edson Galvez, który umieścił wideo w internecie, powiedział NBC, że był "oszołomiony". - Zacząłem nagrywać faceta, który wyglądał, jakby polewał wodą rośliny - powiedział. 

- A potem zobaczyłem kobietę i pomyślałem: O nie! To kobieta - dodał Galvez, współwłaściciel pobliskiej kawiarni.

Mężczyzna przyznał, że "rozumie obie strony". - Żal mi najemcy, żal mi tej pani. Ale któregoś razu pojawiła się policja i powiedzieli, że nic nie mogą zrobić - przekazał. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | San Francisco | bezdomna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy