Reklama

Nigeria: W katastrofie lotniczej zginął szef sztabu armii

Katastrofa lotnicza w Nigerii. Samolot, na którego pokładzie był m.in. ​szef sztabu nigeryjskiej armii generał porucznik Ibrahim Attahiru, rozbił się w pobliżu lotniska w Kadunie. Media informują w sumie o ośmiu ofiarach.

Szef sztabu nigeryjskiej armii generał porucznik Ibrahim Attahiru i jego współpracownicy zginęli w piątek w katastrofie lotniczej - powiadomiły Reutera trzy źródła wojskowe.

Według lokalnych mediów, na które powołuje się agencja TASS, pozostałe siedem osób, które były na pokładzie, również zginęły.

Siły powietrzne przekazały, że ich samolot rozbił się w piątek w pobliżu lotniska w Kadunie i badają bezpośrednią przyczynę katastrofy.

Do katastrofy doszło trzy miesiące po rozbiciu się małego samolotu nigeryjskich sił powietrznych tuż przy lotnisku w Abudży w wyniku rzekomej awarii silnika; wszystkie siedem osób na pokładzie zginęło.

Reklama

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari mianował Attahiru wraz z innymi dowódcami w styczniu br. po latach narastającej krytyki w związku z szerzącą się przemocą ze strony islamskich bojowników i uzbrojonych gangów - informuje Reuters.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy