Reklama

Reklama

Morawiecki w Madrycie. "Zaprezentujmy dokument o przyszłości Europy"

Mateusz Morawiecki poleciał do Madrytu na spotkaniu prawicowych partii. - Cieszymy się, że moglibyśmy przekonać się, że jest inne myślenie o Europie, niż tej zarządzanej z dalekiej Brukseli - mówił premier po spotkaniu.

- Rosja ma teraz pretensje do integralności Ukrainy. Dlatego omawialiśmy ten temat bardzo poważnie. Jestem zadowolony, że wiele państw zdaje sobie z tego sprawę i uznaje te wartości za święte - podkreślił Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki o przyszłości Europy. "Zaprezentujemy dokument"

Polski premier podkreślił przy tym, że ma nadzieję, że głos państw Europy zostanie wysłuchany i będzie miał realny wpływ na zmianę sytuacji.

Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, liczy on, że po tym spotkaniu siły ugrupowań prawicowych w europarlamencie jeszcze mocniej zacieśnią współpracę. - Jednym z naszych pierwszych zadań będzie przedstawienie dokumentu o przyszłości dla Europy - zapowiedział szef polskiego rządu.

Reklama

Morawiecki o Europie. "Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość"

Morawiecki dodał przy tym, że wszystkie ugrupowania, które brały udział w spotkaniu w Madrycie, "praktycznie myślą tak samo" w kwestii ważnych wyzwań, ale też spraw migracyjnych i manipulacji cenami gazu. - Dobrze być tu dziś, wśród naszych przyjaciół - podkreślił premier. - Cieszę się, że są oni świadomi tych zagrożeń oraz ryzyka. Jestem im za to wdzięczny - mówił Morawiecki.

Pokazaliśmy, że jest inna przyszłość dla Europy, że jest przyszłość, która opiera się o suwerenne państwa, nie o żadną scentralizowaną strukturę, która zabiera kompetencje państwom - mówił szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki w Madrycie. Szczyt partii prawicowych

W sobotę premier Mateusz Morawiecki wziął udział w międzynarodowym szczycie europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w Madrycie, który odbywa się pod hasłem: "Obronić Europę". Gospodarzem spotkania był lider partii Vox, Santiago Abascal.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy