Reklama

Reklama

Lekarze usunęli kubek z żołądka mężczyzny. Jest hipoteza, jak tam trafił

"Lekarze w Indiach byli oszołomieni, gdy usunęli z żołądka mężczyzny stalowy kubek" - informują media. Chirurdzy postawili hipotezę na temat jego pochodzenia. "Przypadki znajdowania różnych przedmiotów w ciele człowieka są znane medycynie" - czytamy w raporcie.

"Mężczyzna z okręgu Maharajganj zgłaszał bóle żołądka przez kilka dni i żadne leczenie nie pomagało" - informuje portal The New York Post.

Ostatecznie zajął się nim dr Lal Bahadur Siddharth ze szpitala Siddharth w Jaunpur. Lekarz zdecydował się wykonać zdjęcie rentgenowskie. Na nim widać było, że wewnątrz jamy brzusznej mężczyzny znajduje się kubek.

Pacjent został zoperowany 6 sierpnia. Lekarzom udało się usunąć duży, stalowy kubek z jego żołądka. Personel medyczny nie krył zdumienia z powodu wielkości i umiejscowienia tego przedmiotu w ciele mężczyzny. "Operowany, który pracuje jako robotnik, wrócił już do zdrowia" - przekazał portal.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Indie: Chciała popełnić samobójstwo. Wskoczyła z dziećmi do studni

Specjaliści medyczni wysunęli hipotezę, że kubek dotarł do żołądka po tym, jak został włożony w odbyt mężczyzny.

Raport: Podobne przypadki są znane w świecie medycyny

Lekarze przekazali, że mężczyzna upił się z trzema nieznajomymi po powrocie ze sklepu spożywczego, gdzie poszedł po warzywa. Kiedy wytrzeźwiał, jego kolegów już nie było, a on odczuwał bóle brzucha.

Takie incydenty nie są rzadkie. Według Clinical Case Reports Journal podobne przypadki odnotowano na całym świecie.

W Iranie mężczyźnie usunięto plastikową butelkę z odbytu. Na Florydzie pewien pacjent musiał mieć chirurgicznie usuwany śrubokręt.

Reklama

Reklama

Reklama