Reklama

Reklama

Kanada: Pomnik Jana Pawła II zniszczony. Oblano go czerwoną farbą

Policja w Edmonton w Kanadzie prowadzi śledztwo w sprawie zniszczenia stojącego przed kościołem posągu Jana Pawła II. - To przestępstwo z nienawiści. Parafianie uczestniczący w niedzielnych mszach polonijnych byli zszokowani, gdy zobaczyli pomnik - powiedział w rozmowie ze stacją CBC Andrzej Makarewicz, wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków w Albercie.

Pomnik papieża Jana Pawła II znajduje się przed katolickim kościołem Różańca Świętego w Edmonton. O jego zniszczeniu kanadyjska policja informowała w niedzielę. Wiadomo tylko, że o popełnienie przestępstwa podejrzewana jest kobieta.

Na posągu czerwoną farbą odciśniętych zostało dziesiątki dłoni, a imię papieża zostało zamazane.

Incydent miał miejsce w sobotę po godz. 23.

- To przestępstwo z nienawiści - twierdzi Andrzej Makarewicz, wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków w Albercie.

Jak dodaje, na nagraniu z kościelnego monitoringu widać, że świadkami zdarzenia byli kierowcy dwóch samochodów. Dla Makarewicza szokujące jest to, że nikt z nich nie zareagował na akt wandalizmu.

Reklama

Makabryczne odkrycie

To nie pierwszy taki atak w Kanadzie. W ostatnim czasie w podobny sposób zostało zdewastowanych kilka innych kościołów. Ataki to wynik ujawnienia setek grobów dzieci na terenie dawnych katolickich szkół.

Pierwszego odkrycia dokonano w Kamloops. Odnaleziono tam groby z 215 ciałami dzieci. Niedawno poinformowano o kolejnym odkryciu - tym razem 751 ciał pochowanych przy szkole w prowincji Saskatchewan. Obie placówki były prowadzone przez Kościół Katolicki.

Potwierdza to opowieści mieszkańców Kanady o przestępstwach, jakich dopuszczano się na terenie szkół katolickich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL