Reklama

Joe Biden zaskoczony. "Nie wiem, co było w znalezionych dokumentach"

Prezydent USA Joe Biden powiedział we wtorek, że był zaskoczony znalezieniem w używanym przez niego niegdyś biurze niejawnych dokumentów i powiedział, że nie wie, co się w nich znajduje. Oświadczył też, że w pełni współpracuje w dochodzeniu w tej sprawie.

Joe Biden po raz pierwszy publicznie odniósł się do sprawy dokumentów podczas konferencji prasowej na Szczycie Przywódców Ameryki Północnej w Meksyku. Jak powiedział, dowiedział się o sprawie, kiedy jego prawnicy znaleźli je, opróżniając waszyngtońskie biuro, używane przez niego przed prezydenturą w ramach pracy dla Uniwersytetu Pensylwanii.

- Oni znaleźli jakieś dokumenty w pudełku, w zamkniętej szafie i jak tylko zdali sobie sprawę, że jest tam kilka niejawnych dokumentów, zrobili to, co powinni byli zrobić. Natychmiast powiadomili Archiwa (Narodowe) i przekazali je Archiwom. Zostałem o tym poinformowany i byłem zaskoczony, że są tam jakieś rządowe dokumenty w tym biurze - powiedział prezydent. Jak dodał, nie wie, co jest w dokumentach i poradzono mu, by o to nie pytał.

Reklama

- W pełni współpracujemy z przeglądem (dot. bezpieczeństwa) i mam nadzieję, że wkrótce się zakończy - dodał.

Niejawne dokumenty w biurze Joe Bidena. Dotyczą m.in. Ukrainy

Jak podała w środę telewizja CNN, wśród 10 niejawnych dokumentów, które znaleziono, w byłym biurze Bidena mają być m.in. dokumenty wywiadu oraz takie, które zawierają informacje na temat Ukrainy, Iranu, czy Wielkiej Brytanii z lat 2013-2016, kiedy Biden był wiceprezydentem

Według CNN prokurator generalny Merrick Garland otrzymał już wstępny raport w sprawie i musi zdecydować, jakie podjąć dalsze działania. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Joe Biden | dokumenty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy