Reklama

Reklama

Jabłoński: Polska jest gotowa do udzielenia Ukrainie pomocy

Wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński oznajmił w poniedziałek w Brukseli, że Ukraińscy partnerzy nie mają żadnych wątpliwości, że Polska jest gotowa do udzielenia im wszelkiej pomocy. Chodzi m.in. o dostawy sprzętu dla Kijowa. Jabłoński dodał także, że "Polska nie planuje w tej chwili ewakuacji swoich placówek dyplomatycznych z Ukrainy".

- Chciałbym powiedzieć nieco więcej, natomiast kwestie współpracy obronnej, także w zakresie sprzętu, to są kwestie, które nie zawsze mogą być ujawniane opinii publicznej. Są one objęte pewnymi klauzulami. Mogę powiedzieć jedno: nasi ukraińscy partnerzy nie mają dzisiaj żadnych wątpliwości, że Polska jest gotowa do udzielenia im wszelkiej możliwej pomocy. I tyle na ten temat mogę dzisiaj powiedzieć - przekazał Jabłoński po zakończeniu posiedzenia ministrów spraw zagranicznych krajów UE.

Paweł Jabłoński: Nie planujemy w tej chwili ewakuacji placówek z Ukrainy


Po zakończeniu posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw UE, wiceszef MSZ RP Paweł Jabłoński poinformował także, że "Polska nie planuje w tej chwili ewakuacji swoich placówek dyplomatycznych z Ukrainy". 

Reklama


- Nie jest w tej chwili planowana ewakuacja polskich placówek dyplomatycznych z Ukrainy. Nie dostrzegamy w tej chwili takiej potrzeby. Oczywiście, bardzo uważnie obserwujemy sytuację. Bo sytuacja potrafi bywać dynamiczna. (...) Zdecydowana większość państw podziela ocenę Polski - powiedział Jabłoński.

Dodał jednocześnie, że "zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie, przynajmniej w naszej części Europy, bezpośrednio u granic Unii Europejskiej, jest największe od kilku dekad".


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy