Reklama

Reklama

Indie: Samosąd na 56-letniej kobiecie. Uznano ją za czarownicę

56-letnia kobieta została zamordowana po tym, gdy grupa mieszkańców w indyjskim stanie Andhra Pradesh posądziła ją o uprawianie czarów i tym samym o przyczynienie się do śmierci innej kobiety. Schwytaniem sprawcy zajmuje się lokalna policja. W regionie, gdzie doszło do zabójstwa, wiara w czarownictwo jest popularna, co jest motywem niektórych przestępstw.

Do zabójstwa doszło w miejscowości Palem w stanie Andhra Pradesh. Mordu dokonał Srinivas Reddy, który wraz ze swoimi krewnymi oskarżył 56-letnią Kondlę Somalammę o śmierć własnej matki. Kobieta miała być ich zdaniem czarownicą, która rzuciła urok na matkę, przez co ta rzekomo zmarła. W rzeczywistości jednak przyczyną jej śmierci były powikłania po upadku z drzewa. 

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że Reddy podciął 56-latce gardło oraz dźgał ją wielokrotnie nożem. Ciało kobiety zostało poddane sekcji zwłok, aby ustalić pozostałe okoliczności tragicznego zdarzenia.

Reklama

Indie: Morderstwo kobiety podejrzanej o czarną magię

Przerażające morderstwo wstrząsnęło mieszkańcami całego stanu. Podejrzany o zabójstwo Srinivas Reddy uciekł z miasta, gdy tylko sprawą zajęły się miejscowe organy ścigania. Policja utworzyła specjalny zespół, którego zadaniem jest schwytanie przestępcy i postawienie go przed sądem.

To nie pierwszy przypadek, gdy w stanie Andhra Pradesh na północy Indii dochodzi do takich przypadków. Służby informują, że w 2021 roku odnotowano sześć zabójstw, których motywem był samosąd w sprawie czarownictwa i czarnej magii. Aktywiści społeczni donoszą, że w regionie wciąż bardzo popularne są przestępstwa związane z wierzeniami paranormalnymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy