Reklama

Hymn Związku Radzieckiego na zjeździe związkowców. Skandal we Włoszech

Oburzenie i konsternację we Włoszech wywołało zdarzenie, do którego doszło podczas kongresu oddziału największej w kraju centrali związkowej, lewicowej CGIL w Bolonii. W uroczystym momencie ogłoszenia wyboru przewodniczącego puszczono hymn ZSRR. Organizatorzy zjazdu tłumaczą, że błąd popełniła osoba odpowiedzialna za oprawę muzyczną.

Hymn ZSRR odegrano w obecności lidera włoskiej centrali Maurizio Landiniego.

Hymn Związku Radzieckiego zamiast "Międzynarodówki"

Gdy na zjeździe w Bolonii ogłaszano wybór szefa tamtejszej filii centrali związkowej Michele Bulgarellego, jego wejściu na podium wraz z Landinim towarzyszyło odegranie hymnu w wersji z czasów Związku Radzieckiego, który - jak zaznaczają włoskie media - ma tę samą melodię, co hymn putinowskiej Rosji.

"Nieporozumienie z obsługą techniczną" kongresu - tak tłumaczą to jego organizatorzy. Jak wyjaśnili, zamierzano w chwili wyboru lidera oddziału odtworzyć "Międzynarodówkę", czyli hymn socjalistów. Czemu doszło do takiej pomyłki - nie wiadomo.

Reklama

Oburzenie rządzących Braci Włochów

Nagranie krąży w internecie, w tym na stronach włoskich mediów.

Oburzeni tym zdarzeniem są politycy rządzącego w kraju prawicowego ugrupowania Bracia Włosi.

- Niech Landini przeprosi i publicznie potępi to, co stało się w Bolonii. To obraza dla tylu ofiar w narodzie ukraińskim, który walczy o wolność - oświadczył szef klubu tej partii w Izbie Deputowanych Tommaso Foti. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | Bolonia | hymn Związku Radzieckiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy