Reklama

Reklama

​Francuzi odczytają czarne skrzynki zestrzelonego w Iranie ukraińskiego Boeinga 737

Biuro Śledcze i Analizy Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego rządu francuskiego potwierdziło w piątek (26 czerwca), że odczyta czarne skrzynki z zestrzelonego w styczniu w Iranie ukraińskiego samolotu - donosi Reuters.

Francuzi zapowiedzieli, że zajmą się odczytaniem czarnych skrzynek, kończąc tym samym miesiące niepewności odnośnie tego, kto ma się tym zająć - informuje Reuters.

Francuskie Biuro Śledcze i Analizy Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego przyznało, że działa na zlecenie rządu irańskiego, który od czasu, gdy jego siły zbrojne zestrzeliły samolot pasażerki, prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Biuro poinformowało, że prace nad naprawą i pobraniem danych z rejestratorów głosu i z kokpitu rozpoczną się 20 lipca.

Władze Kanady, której 57 obywateli przebywało na pokładzie maszyny w chwili zestrzelenia, zapowiedziały wysłanie do Paryża własnego zespołu, który ma wziąć udział w dochodzeniu.

Reklama

Samolot zestrzelony przez pomyłkę

8 stycznia 2020 roku irańska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła startujący z lotniska w Teheranie samolot pasażerski linii Ukraine International Airlines, lecący do Kijowa. Na jego pokładzie znajdowało się 176 osób. Boeing 737 wystartował o godzinie 6.18 czasu lokalnego. 

Dwie minuty po tym, jak samolot oderwał się od ziemi, trafiły go dwie irańskie rakiety ziemia-powietrze. Załoga i wszyscy pasażerowie zginęli. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy