Reklama

Reklama

Eksplozja w Stambule. Rośnie tragiczny bilans

Na ruchliwej ulicy w centrum Stambułu przy placu Taksim doszło do wybuchu. Prezydent Turcji poinformował o co najmniej 6 ofiarach śmiertelnych. Twierdzi, że doszło do zaplanowanego, "zdradzieckiego" ataku. Liczba rannych wzrosła do 81 osób, w tym dwie są w ciężkim stanie. Wiceprezydent Turcji Fuat Oktay poinformował w niedzielę wieczorem, że wybuch był atakiem terrorystycznym dokonanym przez kobietę zamachowca-samobójczynię.

Do silnej eksplozji doszło na popularnej, przeznaczonej dla pieszych alei Istiklal w centrum Stambułu. Na miejscu wybuchła panika.

Po zdarzeniu gubernator Stambułu Ali Yerlikaya informował o czterech ofiarach śmiertelnych i 38 rannych. Następnie Prezydent Turcji Recep Tayypi Erdogan poinformował, że w eksplozji zginęło co najmniej sześć osób a 53 zostały ranne. Wiceprezydent Turcji wieczorem przekazał, że liczba rannych wzrosła do 81 osób, w tym dwie są ciężko ranne. 

Erdogan określił wybuch jako "zdradziecki atak". Zapewnił też, że sprawcy zostaną ukarani. Do ataku nie przyznała się żadna organizacja. 

Reklama

Wiceprezydent Turcji Fuat Oktay poinformował w niedzielę wieczorem, że wybuch w centrum Stambułu, był atakiem terrorystycznym dokonanym przez kobietę zamachowca-samobójczynię.

Wybuch w Turcji

Państwowy nadawca TRT i inne media pokazały karetki pogotowia i policję zmierzające na miejsce zdarzenia na popularnej w Stambule ulicy Istiklal w dzielnicy Beyoglu. Państwowa agencja Anadolu podała, że przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turcja. Pożar wieżowca w Stambule. Trwa akcja gaśnicza 

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać przybyłe na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, wozy strażackie i radiowozy.

Na Twitterze pojawiło się wideo z momentu wybuchu.

Użytkownicy mediów społecznościowych poinformowali, że pobliskie sklepy zostały zamknięte, a aleję odgrodzono.

Doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko podzielił się nagraniami z miejsca wybuchu na Telegramie.

MSZ Polski przekazało kondolencje

Polskie MSZ przekazało w niedzielę wieczorem kondolencje najbliższym ofiar wybuchu w Stambule. "Nasze myśli i modlitwy kierujemy do poszkodowanych i ich rodzin. Pragniemy zapewnić władze Turcji i jej obywateli o wyrazach naszej solidarności" - napisał resort dyplomacji na Twitterze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy