Reklama

Reklama

Cyberatak na Mołdawię. Hakerzy wykryli dane szefowej MSW

Przeprowadzony w pierwszej połowie listopada atak hakerski na konta w mediach społecznościowych należące do polityków z Mołdawii, w tym członków rządu, dotyczył również szefowej MSW Any Revenco - podały w piątek kiszyniowskie media.

Z informacji portalu Stiri wynika, że Ana Revenco jest szóstym wysokim rangą przedstawicielem władz Mołdawii, której hakerzy wykradli dane z konta w komunikatorze Telegram. Portal przypomniał, że w ostatnich dniach do internetu trafiło nagranie z rozmów prowadzonych przez szefową MSW z jednym z wysokich rangą urzędników państwowych.

W ocenie szefa służb wywiadowczych Mołdawii (SIS) Alexandru Musteaty za włamaniami na konta polityków na Telegramie stoi prawdopodobnie rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), spadkobierczyni KGB.

Mołdawia: Antyrządowe manifestacje

Musteata uważa, że kilka ujawnionych przez mołdawskich polityków przypadków wykradnięcia informacji z ich kont nie jest przypadkowe. Dodał, że zbiega się to z nasiloną dezinformacją ze strony Kremla.

Reklama

Stołeczne media przypominają, że wraz z wybuchem wojny w Ukrainie w Kiszyniowie zaczęły odbywać się liczne manifestacje antyrządowe organizowane przez partie i organizacje prorosyjskie, a także zaczęło pojawiać się wiele fałszywych alarmów bombowych.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy