Reklama

Reklama

Cyberatak na Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu

Kreml poinformował, że trwające Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu ucierpiało w wyniku cyberataku na jego system akredytacji. To zmusiło prezydenta Władimira Putina do opóźnienia zaplanowanego wystąpienia.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że cyberatak miał miejsce w czwartek i wyłączył system akredytacji gości przyjmowanych na forum, co doprowadziło do "wielu problemów z dostępem".

Jak dodał, specjaliści pracują nad rozwiązaniem problemu, a przemówienie Władimira Putina zostało przeniesione z powrotem na inną godzinę.

Petersburg: Forum gości objętych sankcjami

W dniach 15-18 czerwca 2022 r. odbywa się 25. edycja Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Biznesmeni obawiają się obecności na tegorocznym forum, gdyż nie chcą zostać objęci sankcjami - informował na początku tygodnia Bloomberg.

Reklama

Niektórzy rozmówcy dziennikarzy prosili organizatorów o niewpisywanie ich danych osobowych i niezdradzanie ich tożsamości na identyfikatorach.

Na imprezie Władimira Putina można było w przeszłości spotkać m.in. Emmanuela Macrona czy Xi Jinpinga. Tym razem, jak podaje agencja TASS, pojawić się mieli m.in. przedstawiciel afgańskich talibów, minister inwestycji z wojskowego rządu Mjanmy oraz szef banku centralnego Wenezueli. Wszystkie te kraje są objęte zachodnimi sankcjami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy