Brytyjska prasa: Jeźdźcie do Grecji na wakacje
Gdy Bruksela obraduje na temat greckiego kryzysu, brytyjski "Guardian" zachęca swoich czytelników, by rezerwowali wczasy w Grecji.

"Chcesz pomóc Grecji? Jeźdź tam na wakacje. Pokazanie solidarności poprzez wspieranie turystyki to sytuacja, w której wygrywają wszyscy: ty zyskujesz tanie wczasy w pięknym kraju, a Grecy tak potrzebny zastrzyk gotówki" - czytamy w "Guardianie".
"Pogoda jest tak piękna jak zawsze o tej porze roku, starożytne ruiny niezmiennie fascynujące, plaże tak samo magiczne, a jedzenie wciąż niezwykle przyjazne dla układu krążenia. Do tego ceny są wyraźnie niższe niż zwykle" - argumentuje pochodzący z Grecji autor."Turystyka to dla Grecji płynność [finansowa] i solidarność" - dodaje.Dziennikarz przy okazji polemizuje ze stereotypem leniwego Greka, który nie chce płacić swoich długów.
Przypomnijmy, że w środę w Parlamencie Europejskim rozpoczęły się obrady w sprawie greckiego kryzysu. W debacie uczestniczą m.in. premier Grecji Aleksis Cipras, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.