Reklama

Brazylia: Kobieta urodziła siedmiokilogramowego syna

W Brazylii urodził się chłopiec o długości 59 cm i wadze ponad siedmiu kilogramów. Lekarze musieli zastosować cesarskie cięcie.

Dziecko urodziło się w szpitalu Padre Colombo w Parintins w Brazylii. Jak podają media, 27-letnia mama Cleidiane Santos dos Santos ma się dobrze. 

Personel szpitala zbiera fundusze, aby pomóc jej w zakupie nowych ubrań dla syna, który nie pasuje na te, które kupiła. 

Placówka zbiera bardzo duże pieluchy i ubranka dla niemowląt w wieku od dziewięciu miesięcy do roku - czytamy na stronie thesun.co.uk.

Najcięższy noworodek w historii

Według Księgi Rekordów Guinnessa, najcięższym dzieckiem w historii był chłopiec o wadze 10,2 kg urodzony przez Carmelinę Fedele w Aversa we Włoszech w 1955 roku.

Reklama

Księga Rekordów Guinnessa podaje inne nadzwyczajne przypadki urodzeń noworodków. Francisca Ramos dos Santos (Brazylia) urodziła przez cesarskie cięcie swojego syna Ademiltona, który ważył 7,57 kg w styczniu 2005 r. Z kolei Christina Samane (Republika Południowej Afryki) urodziła dziecko o wadze 10,2 kg (22 funty 8 uncji). Później okazało się, że dziecko cierpiało na zespół Weavera, który powoduje nadmierny wzrost u dzieci z powodu nieprawidłowości w genach rodzicielskich.                     
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | noworodek | Księga Rekordów Guinnessa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy