Reklama

Reklama

BBC przerwało program po wiadomościach o stanie zdrowia królowej Elżbiety II

Po najnowszych doniesieniach o stanie zdrowia królowej Elżbiety II regularne nadawanie brytyjskiej stacji BBC zostało przerwane. Trwa tam wydanie specjalne. Jak podały wcześniej służby prasowe Pałacu Buckingham, lekarze są zaniepokojeni jej stanem zdrowia i zalecili "pozostanie pod nadzorem medycznym".

[AKTUALIZACJA] Królowa Elżbieta zmarła w czwartek po południu w rezydencji w Balmoral.

Po tym, jak Pałac Buckingham przekazał informację o pogorszonym stanie zdrowia królowej Elżbiety II, stacja BBC zdecydowała się przerwać regularne nadawanie, aby natychmiast podać komunikat o stanie zdrowia monarchini.

Wcześniej Pałac Buckingham poinformował, że lekarze są zaniepokojeni zdrowiem królowej i zalecili jej "pozostanie pod nadzorem medycznym".

Stan zdrowia królowej w ostatnich dniach był alarmujący

We wtorek Elżbieta II spotkała się na specjalnej audiencji z nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Ze względu na ostatnie informacje o trudnościach w poruszaniu królowej, wydarzenie wyjątkowo odbyło się w rezydencji Balmoral, gdzie Elżbieta II przebywa od lipca.

Reklama

W środę odwołano posiedzenie Tajnej Rady, czyli organu doradzającego królowej, pomimo tego, że miało się ono odbyć w formie zdalnej. Lekarze zalecili wtedy brytyjskiej monarchini odpoczynek.

Po informacji o stanie zdrowia królowej czwartkowe posiedzenie Izby Gmin opuścili premier Wielkiej Brytanii Liz Truss oraz lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer. Jak przekazało BBC, "w Izbie Gmin widać było niepokój na twarzach".

Jak potem przekazała na Twitterze Liz Truss: "Cały kraj jest głęboko zaniepokojony wiadomościami z Pałacu Buckingham. Moje myśli - i wszystkich w całej Wielkiej Brytanii - są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy