Reklama

Reklama

Atak w Stambule. Zatrzymano 46 osób, wśród nich Syryjka podejrzana o podłożenie bomby

Po ataku w sercu Stambułu policja zatrzymała 46 osób, w tym Syryjkę Ahlam Albashir, która jest podejrzana o podłożenie bomby - informuje agencja Reutera. W poniedziałek nad ranem szef MSW Turcji Suleyman Soylu i oskarżył o przygotowanie zamachu separatystyczną Partię Pracujących Kurdystanu (PKK) i zapowiedział odwet.

Podczas wstępnego przesłuchania, Syryjka miała zeznać, że była szkolona przez kurdyjskich bojowników w Syrii - podała stambulska policja.

Stambulska policja opublikowała wizerunek kobiety i zdjęcia z jej zatrzymania. 

Atak w centrum Stambułu. Ponad 80 rannych

Wybuch na popularnej, zwłaszcza wśród turystów, handlowej ulicy w centrum Stambułu zabił co najmniej sześć osób, a 81 zostało rannych

Wcześniej w niedzielę wieczorem wiceprezydent Turcji Fuat Oktay poinformował, że eksplozja była atakiem terrorystycznym dokonanym przez kobietę, zamachowca-samobójczynię.

Reklama

Czym jest Partia Pracujących Kurdystanu?

Partia Pracujących Kurdystanu, tocząca zbrojną walkę z rządem tureckim od połowy lat 80., była w przeszłości często obarczana odpowiedzialnością za krwawe ataki w Turcji. Jest również regularnie celem tureckich operacji wojskowych przeciwko jej bazom w północnym Iraku i Syrii.

PKK uznawana jest za organizację terrorystyczną nie tylko przez Turcję, ale jej zachodnich sojuszników, w tym Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

Reklama

Reklama

Reklama