Reklama

Pełnomocnik urzędu marszałkowskiego ds. uzależnień skazany za narkotyki i pedofilię

Pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. uzależnień został skazany za pedofilię, posiadanie znacznych ilości substancji odurzających i nakłanianie dzieci do spożywania narkotyków.

Jak poinformował w rozmowie z Radiem Szczecin Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie, "Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji".

Krzysztof F. skazany na prawie pięć lat

Sprawa dotyczy wydarzeń z sierpnia 2020 roku. Poszkodowani - chłopiec i dziewczyna, byli w wieku 13 i 16 lat. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pedofila, w jego mieszkaniu znaleźli 339 gramów marihuany. Narkotyki F. proponował 13-latkowi, jednak mężczyznę oskarżono wyłącznie o usiłowanie udzielenia substancji.

Reklama

"Ostatecznie sąd ustalił, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków" - oświadczył Szaj.

Nieprawomocny wyrok zapadł w tej sprawie w lipcu 2021 roku. Wówczas odwołali się prokurator i obrońca oskarżonego. Ostatecznie F. usłyszał wyrok - karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Ze względu na dobro dzieci, proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Skazany przebywa w więzieniu.

Kim jest Krzysztof F.?

F. w urzędzie marszałkowskim pracował ponad 20 lat. Był inspektorem, następnie dyrektorem Wydziału Współpracy Społecznej.

Ojciec F. był działaczem PZPR i sekretarzem partii w Barlinku. Później wstąpił do SLD i na początku lat dwutysięcznych piastował funkcję marszałka województwa zachodniopomorskiego. Kilka lat później został członkiem PO. Według Radia Szczecin pozycja ojca miała pomóc w karierze F.

Skazany zajmował się w urzędzie profilaktyką uzależnień dzieci i osób dorosłych. Obecny marszałek Olgierd Geblewicz powołał go na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień.

Mężczyzna działał m.in. w Zachodniopomorskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w kadencjach 2009-2010 oraz 2014-2016 i 2016-2019 - najpierw jako dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, później przedstawiciel Stowarzyszenia Równość na Fali.

Jak przekazano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w informacji o członkach rady, zajmował się "m.in. współpracą i wspieraniem działań administracji publicznej: samorządowej i państwowej, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli różnych środowisk zawodowych i lokalnych w obszarach profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia i przemocy w rodzinie, edukacją społeczeństwa w zakresie konsekwencji nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, metod zapobiegania oraz ograniczania negatywnych skutków takich zachowań, a także szeroko pojętym wspieraniem działalności organizacji pozarządowych".

F. angażował się nie tylko w pracę urzędu, ale również w politykę. Bez większych sukcesów, w 2018 ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z list komitetu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. W wyborach prezydenckich wspierał Rafała Trzaskowskiego - był mężem zaufania jego komitetu wyborczego.

Radio Szczecin pisze też o aktywności F. w środowisku LGBT. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które było dotowanego przez marszałka Geblewicza. Z partnerem prowadził też restaurację w Szczecinie, gdzie organizowano szybkie randki LGBT. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pedofilia | narkotyki | Szczecin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy