Reklama

Warmińsko-Mazurskie. Zderzenie pięciu samochodów pod Iławą

Iławska policja poinformowała, że na drodze wojewódzkiej 521 w okolicy Falknowa koło Iławy doszło do zderzenia pięciu samochodów. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Według policjantów, ruch na drodze utrudniają marznące opady, powodujące gołoledź.

Jak poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca fiata croma stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg. Wjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającymi samochodami.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby: dwoje dzieci oraz dwoje dorosłych. Powstałe obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu. Droga jest zablokowana, służby są na miejscu, zorganizowano objazdy. Według policji, na drodze panują bardzo trudne warunki jazdy. Marznące opady deszczu i mżawki powodują gołoledź i tzw. szklankę na drodze. Synoptycy ostrzegają, że w całym regionie na drogach będzie bardzo ślisko.

Reklama

IMGW ostrzega: marznący deszcz w dziewięciu województwach

W dziewięciu województwach będzie padać marznący deszcz powodujący gołoledź - ostrzega w środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla województw: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Marznące opady w województwie podlaskim mogą się pojawić około północy w powiatach: augustowskim, grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, monieckim, suwalskim, sejneńskim, wysokomazowieckim i zambrowskim. Natomiast około godziny drugiej w nocy w powiatach: białostockim, bielskim, hajnowskim, siemiatyckim i sokólskim.W ostrzeżeniu podano, że prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów wynosi 80 proc. Mają się one utrzymywać do godz. 10-12 w czwartek. Komunikaty z ostrzeżeniami są też rozesłane przez Podlaski Urząd Wojewódzki za pośrednictwem aplikacji Regionalny System Ostrzegania.

Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu i mżawki

W środę od godz. 20 do godz. 8 w czwartek w woj. warmińsko-mazurskim wystąpią marznące opady deszczu i mżawki w 13 powiatach regionu. Dotyczy to powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, Olsztyna, olsztyńskiego, ostródzkiego i szczycieńskiego.

Od godz. 22 w środę do godz. 9 w czwartek ostrzeżenie o marznących opadach dotyczy 8 powiatów: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego.

Synoptycy ostrzegają, że drogi będą śliskie.

Ostrzeżenie IMGW przed marznącymi opadami deszczu na Lubelszczyźnie

IMGW wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla całego województwa lubelskiego.

W północno-zachodniej części woj. lubelskiego zjawisko możliwe jest od godz. 2 w nocy do godz. 12 w czwartek. Dotyczy to 12 powiatów: bialskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łukowskiego, opolskiego, parczewskiego, puławskiego, radzyńskiego, ryckiego oraz Lublina i Białej Podlaskiej.

Natomiast w południowo-wschodniej części województwa marznące opady prognozowane są od godz. 4 w nocy do godz. 13 w czwartek. Chodzi o powiaty: biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, łęczyński, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz Chełm i Zamość.

Wszystkie ostrzeżenia przed marznącym deszczem obowiązywać będą od środy wieczorem do czwartkowego poranka.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama