Reklama

Reklama

Tragedia w Tatrach. Odnaleziono ciało turysty

Koszmarny wypadek w Tatrach. Jak przekazały lokalne służby, w Dolinie Jarząbczej odnaleziono ciało turysty. Możliwe, że to poszukiwany 46-latek.

Ciało turysty w odnaleziono w Tatrach w nocy z poniedziałku na wtorek 11 stycznia. Zwłoki zlokalizowali ratownicy TOPR w rejonie Niskiej Przełęczy - w Dolinie Jarząbczej. 

Tatry. Ciało turysty w Dolinie Jarząbczej

Jak przekazał ratownik dyżurny, prawdopodobną przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości. Nie wyklucza się, że zmarły turysta to poszukiwany przez służby mężczyzna.

W sobotę w Tatrach Zachodnich zaginął 46-latek, który wyszedł na samotną wędrówkę. Zaniepokojona rodzina, która nie miała z nim kontaktu zawiadomiła ratowników. Mężczyzna planował wycieczkę w rejon Grzesia, Rakonia i Wołowca.

Poszukiwania w Tatrach rozpoczęły się w poniedziałek wieczorem. W akcji brało udział 11 ratowników TOPR. W poszukiwaniach użyto między innymi dronów, a także sprzętu do lokalizacji telefonów komórkowych.

Reklama

Tatry. Trudne warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne - ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Na szlakach jest bardzo ślisko - zalegający śnieg jest twardy i zmrożony, a powyżej 2000 m n.p.m. pokrywa go dodatkowo gruba warstwa lodu. Utrudnienie w poruszaniu się w partiach graniowych stanowi również silny wiatr. 

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC, wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy