Nocny atak na Ukrainę. Rośnie liczba ofiar

Oprac.: Mateusz Kucharczyk

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
864
Udostępnij

W nocnym ataku Rosjan na Charków zginęło siedem osób, w tym troje dzieci - poinformował w sobotę szef obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Rosjanie skierowali w nocy na ukraińskie obwody: odeski i charkowski łącznie 31 dronów typu Shahed. "Patrzcie, jak rosyjski agresor rujnuje nasze miasto, bohaterskie miasto Charków" - przekazał mer Charkowa Ihor Terechow.

Rosjanie ponownie wzięli za cel miasto Charków. Zdjęcie ilustracyjne
Rosjanie ponownie wzięli za cel miasto Charków. Zdjęcie ilustracyjneHANDOUT / Ministry of Internal Affairs of Ukraine / AFP PhotoAFP

W piątkowy wieczór Rosjanie kolejny raz zaatakowali Charków. Pociski spadły m.in. na osiedle domów jednorodzinnych, wywołując pożar. Ewakuowano stamtąd ponad 50 mieszkańców. Do późnych godzin wieczornych na miejscu trwała akcja ratunkowa.

Wojna w Ukrainie. Nocny atak na Charków. Rośnie liczba ofiar

Zginęło siedem osób, w tym troje dzieci: w wieku siedmiu i czterech lat oraz półroczne niemowlę - poinformował w sobotę szef obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Wcześniej władze lokalne informowały o jednej ofierze śmiertelnej, a następnie - o pięciu.

Armia Władimira Putina zaatakowała 1,5 milionowe miasto przy użyciu dronów Shaded irańskiej produkcji. Rosjanie skierowali w nocy na ukraińskie obwody: odeski i charkowski łącznie 31 dronów typu Shahed. 23 maszyny zostały strącone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą - powiadomiła armia.

Jedne z nich uderzył w stację benzynową, a płonące paliwo wywołało pożar, który podpalił 15 domów. Na miejsce wraz z ekipami ratunkowymi pojechał mer Charkowa. Ihor Terechow wypowiedział na tle płomieni poruszające słowa.

Mer Charkowa: "Agresor rujnuje bohaterskie miasto"

"Patrzcie, jak rosyjski agresor rujnuje nasze miasto, bohaterskie miasto Charków. Ale my się nie poddamy. Dziesiątki prywatnych domów zostało zrujnowanych. Nie poddamy się. Sława Ukrainie" - powiedział w emocjonalnym nagraniu Terechow. Dodał, że powierzchnia pożaru wynosiła 3,7 tys. metrów kwadratowych.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Władysław Teofil Bartoszewski mówi o wojnie. "Wszyscy powinniśmy się przygotować"
      Władysław Teofil Bartoszewski mówi o wojnie. "Wszyscy powinniśmy się przygotować"Polsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      475
      Super
      relevant
      190
      Hahaha
      haha
      76
      Szok
      shock
      35
      Smutny
      sad
      47
      Zły
      angry
      41
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      864
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na