Jacek Dubois - wykształcenie
Jacek Dubois ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1986 roku.
W trakcie studiów był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów (NZS). Po ukończeniu prawa odbył aplikację adwokacką, a w 1990 roku złożył egzamin adwokacki, uzyskując uprawnienia do wykonywania zawodu.
Jacek Dubois specjalizuje się w prawie karnym, zwłaszcza w zakresie przestępstw gospodarczych i ochrony dóbr osobistych oraz w sprawach cywilnych i administracyjnych związanych z postępowaniami o charakterze precedensowym.
Jacek Dubois - kariera zawodowa
Kariera zawodowa Jacka Dubois rozpoczęła się na początku lat 90., kiedy po zdobyciu uprawnień adwokackich dołączył jako wspólnik do Lawyer Service Pociej, Dubois, Borowski, Warfołomiejew -
jednej z pierwszych firm prawniczych w Polsce.
W 1995 roku został współzałożycielem Spółki Adwokackiej Pociej, Dubois.
W 2005 roku Dubois sam stanął przed sądem, oskarżony o utrudnianie postępowania i ujawnienie tajemnicy służbowej. W 2011 roku został prawomocnie uniewinniony.
Jacek Dubois jest również zaangażowany w działalność akademicką jako wykładowca prawa karnego, a także jako autor licznych publikacji prawniczych w periodykach branżowych, takich jak "Na wokandzie" i "Edukacja Prawnicza".
Jacek Dubois zasiada w radzie Fundacji im. Profesora Bronisława Geremka.
Jacek Dubois - działalność publiczna
Jacek Dubois został wybrany przez
Sejm do Trybunału Stanu także w 2015 i 2019 roku, a w 2023 roku powołano go ponownie na stanowisko
wiceprzewodniczącego tego organu.
Jacek Dubois - życie prywatne
Jacek Dubois jest wnukiem Stanisława Dubois, przedwojennego parlamentarzysty. Jego ojciec, Maciej Dubois, również działał jako prawnik, zasiadając w Trybunale Stanu.
Jacek Dubois był mężem prawniczki
Marii Ejchart, z którą ma troje dzieci.
Jacek Dubois jest autorem książek dla dzieci, a także felietonów i opowiadań, takich jak: "Koktajl z paragrafów" i "Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości".