Beata Sawicka - wykształcenie
W 1995 Beata Sawicka ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim (1995) oraz studia podyplomowe z pedagogiki readaptacji, mediacji i negocjacji na tej samej uczelni (1997).
Beata Sawicka - działalność polityczna
W latach 1997-2000 Beata Sawicka należała do
Unii Wolności. W 2001 roku wstąpiła do
Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze. Była członkiem władz regionalnych i krajowych tej partii.
W wyborach parlamentarnych w 2001 roku
bez powodzenia ubiegała się o mandat poselski, a w wyborach w 2005 roku została wybrana
do Sejmu z okręgu legnickiego.
W Sejmie V kadencji pracowała w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej. Od lipca do października 2007 roku zasiadała w Radzie Służby Publicznej.
Beata Sawicka - oskarżenia o korupcję
Beata Sawicka została w 2007 r. oskarżona o korupcję. Została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) podczas przyjmowania łapówki od agenta udającego biznesmena.
Sąd pierwszej instancji uznał ją za winną płatnej protekcji oraz żądania i przyjęcia łapówki, skazując ją na trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości 40 000 zł. W toku sprawy ujawniono, że Beata Sawicka oczekiwała korzyści finansowych za pomoc w ustawieniu przetargu na grunt w Helu (woj. pomorskie).
W 2019 roku Sąd Apelacyjny uniewinnił Beatę Sawicką, argumentując, że działania CBA były nielegalne i w związku z tym nie mogły stanowić podstawy do wydania wyroku skazującego. Sędzia podkreślił, że materiały dowodowe zdobyto z naruszeniem przepisów prawa. Mimo uniewinnienia, sprawa pozostaje kontrowersyjna.
Beata Sawicka - życie prywatne
Beata Sawicka ma męża i jedno dziecko.