Reklama

Ryzykowali życiem, by uratować człowieka. Akcja policji na filmie

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uratowali w czwartek życie mężczyzny. Sierżant Justyna Biegaj i starszy sierżant Łukasz Tarłowski przybyli na miejsce jako pierwsi. Gdy usłyszeli, że w zajętym ogniem lokalu przebywa mężczyzna, ruszyli do akcji. Chwilę później wyciągnęli 38-latka na zewnątrz. Mężczyzna nie był w stanie sam opuścić lokalu. Jak się potem okazało, miał we krwi cztery promile alkoholu.

Szybkie i zdecydowane zachowanie dwojga policjantów - sierżant Justyny Biegaj i starszego sierżanta Łukasza Tarłowskiego - sprawiło, że 38-letni mieszkaniec jednego z kieleckich bloków nadal żyje.

Pożar bloku w Kielcach. Policjanci uratowali życie mieszkańca

Zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach dotarło do dyżurnego kieleckiej komendy w czwartek wieczorem. Na miejsce wyruszyli policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach.

Z informacji, które funkcjonariusze uzyskali od świadków wynikało, że w lokalu, gdzie wybuchł pożar, przebywa jedna osoba. Sierż. Biegaj i st. sierż. Tarłowski ruszyli do akcji. Udało im się uratować 38-letniego mężczyznę, który - jak się okazało - nie był w stanie samodzielnie opuścić mieszkania.

Zdarzenie zostało nagrane, a policja zdecydowała się opublikować film.

Reklama

Brawurowa akcja policji na filmie. Ratują człowieka z płonącego lokalu

Na początku nagrania słyszmy, jak funkcjonariuszka nawołuje mężczyznę, by jak najszybciej opuścił lokal. - Wychodź, człowieku - woła. Mundurowi pytają też o inne osoby, które mogłyby być zagrożone. Na filmie widać działania, jakie podejmowali funkcjonariusze i trudne warunki, w których przyszło ratować im życie 38-latka.

"Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów 38-latek został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która również była na miejscu zdarzenia" - czytamy w policyjnym komunikacie.

W czasie, kiedy policjanci działali już na miejscu, przed blok dotarli także strażacy, którzy bezzwłocznie rozpoczęli akcję gaśniczą. 

Jak się potem okazało, poszkodowany mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego krwi były cztery promile alkoholu. Z policyjnych informacji wynika, że właśnie z uwagi na stan upojenia, mężczyzna nie miał sił, by samodzielnie uciec z palącego się mieszkania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | Kielce | pożar | interwencja policji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy