Reklama

Reklama

Tą sprawą żyła cała Polska. Zbrodnia bez kary, śledczy są bezradni

Śledztwo w sprawie zabójstwa trzyosobowej rodziny w Borowcach koło Częstochowy może zostać zawieszone, ponieważ przez blisko rok nie udało się ustalić, gdzie znajduje się domniemany morderca Jacek Jaworek. Policja nie ma pewności, czy w ogóle żyje.

Wyczerpał się repertuar środków możliwych do zastosowania - powiedział w rozmowie z RMF FM rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. 

Postępowanie może zostać zawieszone

Dotychczas przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zebrano dowody. Biegli przygotowują opinię, której celem będzie odtworzenie wydarzeń z 10 lipca 2021 roku. Później postępowanie może zostać zawieszone - podało radio. 

Policjanci rozważają dwa scenariusz - jeden zakłada, że Jacek Jaworek ukrywa się na terenie Polski lub uciekł za granicę, drugi, że nie żyje. 

Zbrodnia w Borowcach

Przypomnijmy: 10 lipca zeszłego roku w miejscowości Borowce koło Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone, przeżył tylko młodszy, 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec. 

Reklama

Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat 44-latka, Jacek Jaworek, który w ostatnim czasie mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów.

52-latek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. 16 lipca komendant wojewódzki policji w Katowicach wyznaczył też nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać Jaworka lub odnaleźć jego ciało.

- W tej sprawie sprawdzany jest każdy sygnał, który dociera do policji, w tym wersja pana Jackowskiego. Jednak informacje były na tyle ogólne, że na ten moment nie pomogły policjantom - informowała w styczniu w rozmowie z Interią podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji, pytana o trwające poszukiwania Jacka Jaworka. Jasnowidz Krzysztof Jackowski w grudniu ubiegłego roku twierdził, że Jaworek nie żyje, a jego zwłok należy szukać w Poraju, wsi położonej na Śląsku.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy