Reklama

Nietypowy transport drewna. "Czołgczento" na drodze

Mieszkaniec Mikołowa w woj. śląskim wybrał nietypową metodę na przewiezienie drewna, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Mężczyzna załadował bowiem opał w niewielkiego Fiata Cinquecento. Jak się okazało, to nie pierwszy raz.

Wideo z Fiatem Cinquecento zrobiło furorę na TikToku, ma 3,5 mln wyświetleń. "Czołgczento" - napisał jeden z użytkowników serwisu, który opublikował wideo. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Mikołowa (woj. śląskie). Policjanci tamtejszej drogówki przeprowadzali wówczas rutynowe kontrole przy ul. Spyry.

Reklama

Szczególną uwagę funkcjonariuszy zwrócił jeden z pojazdów. Z niewielkiego Fiata Cinquecento wystawał długi bal drewna. Aby ostrzec pozostałych uczestników ruchu drogowego, kierowca fiata zawiązał na niej kamizelkę odblaskową.

"Nie byłam świadoma pojemność tego samochodu" - wskazała jedna z internautek. 

Zobacz teżZłodzieje drewna w polskich lasach. Na łupy wyruszyli seicento

Śląskie: Drewno w seicento. Policja karze mandatem

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy. Mieszkaniec Mikołowa otrzymał także mandat karny w wysokości 200 zł za spowodowanie zagrożenia na drodze. Jak przekazała Interii mł. asp. Ewa Sikora z KPP w Mikołowie, ładunek "znacząco naruszał zasady ruchu drogowego".

Okazało się jednak, że to nie pierwszy taki przypadek. W styczniu ten sam kierowca został zatrzymany w identycznej sprawie. Co więcej, wówczas transport był nie tylko niebezpieczny, ale i nielegalny. Drzewo było bowiem kradzione.

Mł. asp. Ewa Sikora przekazała jednak, że drewno z poniedziałkowej interwencji pochodziło z legalnego źródła.

Czytaj też: Ta grupa krwi przyciąga kleszcze. Kto jest najbardziej narażony na ugryzienie?

Rewolucja w umowach o pracę. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mikołów | śląskie | drewno | Fiat Seicento

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy