Reklama

Reklama

Mykanów: Przewrócona cysterna zablokowała autostradę na sześć godzin. Kierowca był pijany

W piątek ruch w kierunku Łodzi na autostradzie A1 w Mykanowie (Śląskie) został zablokowany przez przewróconą cysternę. Kierowcy musieli korzystać z objazdów przez około sześć godzin. Późnym popołudniem akcja usuwania skutków wypadku została zakończona i przywrócono przejezdność drogi - poinformowała śląska policja. Podano, że kierowca cysterny był pijany.

"Na autostradzie A1 w Mykanowie, kierujący ciężarową cysterną wpadł w poślizg, doprowadzając do wywrócenia pojazdu na bok. Mężczyzna trafił do szpitala. Ruch w kierunku na Łódź został całkowicie zablokowany" -informowała policja.

Z przewróconej na bok cysterny wyciekła gęstwa drożdżowa. Ciężarówką kierował 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Kierowcy grozi nawet 12 lat więzienia

Policjanci przypuszczają, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - na mokrej od deszczu nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Przewrócone auto całkowicie zablokowało oba pasy ruchu na kilka godzin. Akcja usuwania skutków wypadku została zakończona późnym popołudniem. 

Reklama

Za prowadzenie pojazdu po pijanemu grożą nawet dwa lata więzienia, a za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci i drogowcy zalecają kierowcom korzystanie z tras alternatywnych lub objazd zablokowanego odcinka - należy wówczas zjechać z autostrady na węźle Jasna Góra na drogę krajową nr 43.

Reklama

Reklama

Reklama