Reklama

Reklama

Ks. Isakowicz-Zaleski: W Kościele istnieje homoseksualne lobby i ruchy dążące do oczyszczenia

– Na pewno w Kościele są ruchy dążące do oczyszczenia. Ale jest też pewne lobby, które broni pewnych spraw, bo sami w nich uczestniczą – mówił w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info ksiądz Tadeusz Isakowicz–Zaleski. – Lobby homoseksualne wzajemnie się popiera, wzajemnie się kryje. Nawet papież nie jest w stanie tego rozbić – oceniał.

W sobotę, w Watykanie, ruszył proces oskarżonego o pedofilię byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie, Józefa Wesołowskiego. Pierwsza rozprawa odbyła się bez jego udziału, ponieważ były duchowny został odwieziony w piątek wieczorem na oddział intensywnej terapii. Zadecydowano jedynie, że proces zostanie bezterminowo odroczony.

Wesołowskiemu zarzuca się zarówno czyny pedofilskie, jak również posiadanie dużej ilości materiałów z dziedziny pornografii dziecięcej. To pierwszy za Spiżową Bramą proces karny w sprawie tak ciężkich zarzutów.

To bolesne dla Polski

- To sytuacja bez precedensu, choć trzeba pamiętać, że oczyszczanie Kościoła ze spraw pedofilskich zaczął pod koniec pontyfikatu papież Jan Paweł II - podkreślił ks. Isakowicz-Zaleski. - Później bardzo dużo zrobił Benedykt XVI, a papież Franciszek też jest konsekwentny w tej sprawie - dodał.

Gość TVP Info przyznał jednak, że podobnego przypadku, jak z Józefem Wesołowskim, jeszcze nie było. - I jest to bolesne dla Polski, szczególnie dla archidiecezji krakowskiej, do której należał były biskup - mówił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy