Reklama

Wojna w Ukrainie. Sklep Leroy Merlin zniszczony. Wcześniej firma odmówiła wycofania się z rosyjskiego rynku

Sklep francuskiej sieci Leroy Merlin został doszczętnie zniszczony podczas rosyjskiego ostrzału centrum handlowego w Kijowie. Wcześniej firma "zasłynęła" z tego, że odmówiła wycofania się z rosyjskiego rynku po inwazji Rosji na Ukrainę.

O zniszczeniu sklepu informuje ukraińskie rządowe Centrum Komunikacji Strategicznej.

"Cóż za ironia. Jednym ze sklepów zdemolowanych przez nocne uderzenie Rosjan na Kijów był Leroy Merlin; ta firma odmówiła opuszczenia rosyjskiego rynku mimo wojny, którą Rosją toczy przeciwko Ukrainie" - przekazała rządowa instytucja na Twitterze.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali centrum handlowe

W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosjanie ostrzelali duże centrum handlowe położone w kijowskiej dzielnicy Padół w północno-zachodniej części miasta. Część ogromnego obiektu doszczętnie spłonęła, zniszczony został parking i znajdujące się na nim pojazdy, eksplozja uszkodziła także sąsiednie budynki mieszkalne - relacjonowała agencja AFP.

Reklama

Według wstępnych danych zginęło co najmniej osiem osób - przekazał w poniedziałek rano agencja Ukrinform.

Wojna w Ukrainie. 26. dzień inwazji

24 lutego na teren niepodległej Ukrainy wkroczyły wojska Władimira Putina. Żołnierze pojawili się głównie we wschodniej, południowo-wschodniej i północnej części kraju. Najtrudniejsza sytuacja wciąż panuje na wspomnianych terytoriach. Kijów jest nieustannie ostrzeliwany, natomiast na wschodzie kraju ostrzał połączony jest z wciąż trwającym naciskiem piechoty. 

Rosjanie decydują się również na ostrzał kierunku zachodniego. Tu dominuje obwód lwowski. Najbliżej granicy z Polską, Rosjanie ostrzelali poligon w Jaworowie

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Kijów | Ukraina | Leroy Merlin

Reklama

Reklama

Reklama