Reklama

Reklama

Wielki pożar pod Moskwą. W akcji ponad 100 strażaków

W magazynach pod Moskwą wybuchł wielki pożar. Jak informuje prokremlowska agencja TASS, ogień pojawił się w nocy na terenie kompleksu magazynów Atlant Park. W akcji gaśniczej uczestniczyć ma ponad setka strażaków i kilkadziesiąt jednostek sprzętu. To kolejny wielki pożar pod stolicą Rosji w ostatnim czasie.

Informacja o pożarze na terenie kompleksu magazynów Atlant Park pod Moskwą została opublikowana w nocy z poniedziałku na wtorek 3 maja. 

Pożar pod Moskwą. Władze potwierdzają

Według ustaleń portalu NEXTA ogień pojawił się w magazynie prokremlowskiego wydawnictwa Proszeszczenie w okręgu Bogorodskoye. Pożar miał zacząć szybko się rozprzestrzeniać, przez co w niedługim czasie objął kompleks budynków o powierzchni 24 tys. mkw.

Ze wstępnych doniesień wynika, że w magazynie, gdzie pojawił się ogień, przetrzymywano różnego rodzaju druki oraz broszury. Wkrótce informację o pożarze oficjalnie potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych. Nie podano jednak informacji o przyczynach powstania ognia.

Reklama

Relacja z wojny w Ukrainie NA ŻYWO

Wojna w Ukrainie. Kolejny pożar pod Moskwą

Informację o pożarze potwierdziła również prokremlowska agencja TASS. Według jej ustaleń na miejscu w akcji gaśniczej pod Moskwą bierze udział ponad sto strażaków. Do gaszenia pożaru ma służyć także 37 jednostek wozów pożarniczych. 

To kolejny już wielki pożar w Rosji w ostatnich dniach. Pod koniec kwietnia ogień pojawił się na terenie zakładów chemicznych w Kineszmie w obwodzie iwanowskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy