Reklama

Reklama

Wiceminister obrony Ukrainy: Rosja straciła prawie 200 czołgów

Wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar podsumowała pierwsze cztery dni inwazji Rosji na Ukrainę. Jak poinformowała przez cztery pierwsze dni inwazji na Ukrainę Rosja straciła m.in. 191 czołgów, 29 samolotów, 29 śmigłowców, trzy bezzałogowe statki powietrzne i pięć systemów obrony przeciwlotniczej. Straty w ludziach po stronie rosyjskiej wyniosły 5300 osób.

Ponadto z zestawienia opublikowanego przez Malar wynika, że w ciągu czterech dni konfliktu agresor stracił 816 bojowych wozów opancerzonych, 291 pojazdów wojskowych, 60 cystern, dwie jednostki pływające, 74 działa, jeden system kierowanych rakiet ziemia-powietrze Buk oraz 21 wyrzutni rakietowych Grad.

"Dane mają charakter orientacyjny i być może zostaną doprecyzowane, ponieważ niezwykle trudno jest je uzyskać po bitwie. Dowódcy skupiają się przede wszystkim na walce" - zastrzegła wiceszefowa resortu obrony.

Wojna na Ukrainie. BBC: W walce 100 tys. rosyjskich żołnierzy

W walkach na Ukrainie uczestniczy blisko 100 tys. żołnierzy rosyjskich, a w rezerwie jest około 50 tys. kolejnych - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek BBC, powołując się na wysokiego rangą urzędnika ministerstwa obrony USA.

Reklama

Według tego źródła Rosjanom nie udało się zająć żadnego dużego miasta na Ukrainie, a siły rosyjskie znajdują się obecnie około 30 km od Kijowa - pisze BBC.

Według Pentagonu Rosjanie mają największy problem z uzupełnieniem dostaw paliwa przy ataku na Charków, ale również Kijów.

W sumie Rosja wystrzeliła w różne cele na Ukrainie ok. 320 rakiet, przeważnie balistycznych małego zasięgu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy