Reklama

Rosja: Szef rosyjskiej Dumy grozi użyciem "potężniejszej broni"

Dostawy broni do Kijowa w celu ataków przeciwko Rosji doprowadzą do odpowiedzi z użyciem potężniejszej broni - stwierdził Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, cytowany przez rosyjską agencję Tass. Zdaniem szefa rosyjskiej Dumy, dostawy broni dla Ukrainy przez NATO i USA prowadzą "do globalnej katastrofy".

Wiaczesław Wołodin za pośrednictwem mediów społecznościowych, wpisując się w narrację Kremla i ze względu na informacje o przekazaniu przez Zachód broni do walki z rosyjskimi najeźdźcami, groził Ukrainie

"Dostawy broni reżimowi kijowskiemu doprowadzą do globalnej katastrofy. Jeśli Waszyngton i kraje NATO dostarczą broń, która zostanie użyta do atakowania miast i prób przejęcia naszych terytoriów, tak jak grożą, doprowadzi to do odwetu za pomocą potężniejszej broni" - przekazał w serwisie Telegram. 

Zdaniem Wołodina, "swoimi decyzjami Waszyngton i Bruksela prowadzą świat do straszliwej wojny". Szef rosyjskiej Dumy zapowiedział również, że przekazywanie Ukrainie broni "może zakończyć się tragedią na skalę światową". 

Reklama

Karać i zabierać - metody Wołodina

Wiaczesław Wołodin nie po raz pierwszy za pośrednictwem mediów społecznościowych komentuje rzeczywistość, szerząc prokremlowską narrację. W lipcu Wołodin przypomniał o imperialnych maniach kremlowskich polityków, grożąc USA "odebraniem Alaski"

ZOBACZ: Rosyjski polityk grozi USA odebraniem Alaski. "To ziemia naszych przodków"

Natomiast na początku stycznia bieżącego roku Wołodin zwrócił na siebie uwagę, gdy uznał, że Rosjanom, którzy opuścili kraj, krytykują kremlowską władzę oraz udział w wojnie "należy skonfiskować majątek".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja | Wiaczesław Wołodin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy