Reklama

Reklama

Morze Czarne: Uchwycono moment załadunku pocisków Kalibr na okręt podwodny

Maxar Technologies publikuje nowe zdjęcia satelitarne z okolic Sewastopola na Morzu Czarnym. Ukazują one prawdopodobnie załadunek pocisków Kalibr na rosyjski okręt podwodny.

Już dwa dni temu pojawiły się informacje, jakoby Rosja wyprowadziła z bazy na anektowanym Krymie na otwarte morze cztery okręty podwodne. O takim scenariuszu pisał na Telegramie rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Okręty, według niego, mogą odpalać pociski rakietowe z głębokości 50 metrów.

"Wiemy, że wróg wyprowadził na patrol na Morze Czarne cztery okręty podwodne uzbrojone w pociski manewrujące Kalibr. Tak więc, prawdopodobieństwo ataków rakietowych pozostaje wysokie" - napisał Bratczuk.

Nowe zdjęcia pokazują załadunek pocisków

Według ukraińskiego rzecznika chodzi o okręty podwodne projektu 877 (Pałtus), które mogą odpalać pociski rakietowe z głębokości do 50 metrów i z tego powodu są trudne do wykrycia przez radary.

Reklama

Z potwierdzeniem tych doniesień przychodzi firma Maxar Technologies. Jak wynika ze zdjęć satelitarnych opublikowanych na Twitterze, firmie udało się uchwycić moment załadunku pocisków na rosyjski okręt podwodny. "Załadunek pocisków Kalibr na okręt podwodny klasy Kilo w porcie w Sewastopolu na Morzu Czarnym" - czytamy we wpisie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy