Reklama

Reklama

Kuzynka Władimira Putina objęta nowymi brytyjskimi sankcjami

Wielka Brytania ogłosiła kolejne sankcje wymierzone w Rosję w związku z jej agresją na Ukrainę. Na liście objętych nowymi restrykcjami znalazła się m.in. kuzynka Władimira Putina - Anna Cywilowa.

Brytyjski rząd dodał w środę kolejnych 13 osób i podmiotów z Rosji do listy objętych sankcjami w związku z napaścią tego kraju na Ukrainę. Wśród nich znaleźli się drugi najbogatszy człowiek Rosji, Władimir Potanin oraz kuzynka Putina, Anna Cywilowa.

Pojawił się również wątek syryjski

Jak wskazano w wydanym komunikacie, Potanin, właściciel konglomeratu Interros, wspiera reżim Putina, kupując już po napaści na Ukrainę Rosbank oraz udziały w Tinkoff Bank. Z kolei Cywilowa jest prezesem znanej rosyjskiej spółki węglowej JSC Kolmar Group, jej mąż Siergiej Cywilow to gubernator bogatego w węgiel regionu Kemerowo, a para odniosła znaczne korzyści dzięki swoim związkom z Putinem. Sankcjami została objęta również spółka JSC Kolmar.

Reklama

Na liście właśnie objętych sankcjami jest także grupa osób i firm z Rosji zaangażowanych w represjonowanie ludności cywilnej w Syrii i wspieranie reżimu prezydenta tego kraju Baszara al-Assada, co jak podkreślono, pokazuje szkodliwą działalność Rosji na całym świecie.

Rosja odczuwa sankcje

Jak przypomniał brytyjski rząd, od czasu inwazji Putina na Ukrainę Wielka Brytania objęła sankcjami ponad 1000 osób i ponad 120 firm, a trzy czwarte firm zagranicznych ograniczyło działalność w Rosji - z czego prawie jedna czwarta całkowicie się wycofała. 

Poinformowano również, że od czasu inwazji rosyjski import spadł o ponad 40 proc., a zapasy ważnych importowanych komponentów produkcyjnych prawdopodobnie wyczerpią się w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy. Ponadto - zwrócono uwagę - rosyjski minister transportu sam przyznał, że w wyniku sankcji rosyjska infrastruktura logistyczna obecnie "nie działa".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy