Reklama

Kamala Harris w Polsce. Jest komunikat

Już w przyszłym tygodniu do Polski przyleci Kamala Harris. Jak informuje biuro prasowe, wiceprezydent USA ma odwiedzić także Rumunię. Wizyta ma mieć związek z agresją Rosji na Ukrainę.

Informację o przylocie Kamali Harris do Polski i Rumuni potwierdziło biuro prasowe wiceprezydent USA. Wizyta zaplanowana jest w dniach 9-11 marca. 

Wojna Rosji z Ukrainą. Kamala Harris przyleci do Polski

"Wizyta wiceprezydent zademonstruje siłę i jedność Sojuszu NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji. Podkreśli również nasze wspólne wysiłki na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego" - czytamy w komunikacie. 

"Podczas swoich spotkań z przywódcami Polski i Rumunii wiceprezydent pogłębi naszą ścisłą koordynację w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę" - dodano w oświadczeniu biura prasowego wiceprezydent USA.

Reklama

Kamala Harris ma rozmawiać z przywódcami Polski i Rumuni m.in. na temat wsparcia dla obu państw, które będą przyjmowały na swój teren uchodźców z Ukrainy. 

"Politycy będą dyskutować także o stałym wsparciu administracji USA dla narodu ukraińskiego poprzez pomoc w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii i humanitarnej oraz o dalszej determinacji, do nałożenia dalszych sankcji gospodarczych na Rosję i współwinnych rosyjskiej inwazji" - zaznaczono.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Wojna w Ukrainie. Biden rozmawiał z Dudą

Od ponad tygodnia Ukraina zmaga się z rosyjską agresją. W piątek 4 marca prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Joe Bidenem na temat sytuacji za naszą wschodnią granicą. 

- Pan prezydent Biden podkreślił jedno bardzo mocno, że jest nam wdzięczny za naszą postawę i żebyśmy byli spokojni, ponieważ artykuł 5. działa i Stany Zjednoczone razem z pozostałą częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego gwarantują nasze bezpieczeństwo. Chcę to bardzo mocno podkreślić, bo wiem, że wiele niepokoju jest wśród rodaków - mówił prezydent Polski po rozmowie z amerykańskim przywódcą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamala Harris | USA | Polska | Rosja | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy