Reklama

Reklama

Holenderski polityk wychwalał Władimira Putina. Dostał zakaz przemawiania w parlamencie

- Putin jest bohaterem, który musi wygrać. Musimy zrobić wszystko, by go wspierać, bo on walczy dla nas - powiedział holenderski polityki, Thierry Baudet. Przyznał również, że Władimir Putin jest "mrocznym rycerzem". Lider partii Forum na rzecz Demokracji we wtorek otrzymał zakaz przemawiania w parlamencie, a posłowie wyrazili zaniepokojenie jego słowami.

Polityk w poniedziałek w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji przyznał, że wierzy w światowy spisek. - Rządzą nami źli reptilianie. Uważam, że jedynym światowym przywódcą, który stoi do nich w opozycji, jest Władimir Putin. Jestem fanem Władimira Putina. Według mnie jest naszym mrocznym rycerzem, bohaterem, którego potrzebujemy. On jako jedyny wskazuje na globalistów - mówił. 

Według Baudeta wojna w Ukrainie, którą zgodnie z kremlowską narracją nazywa "specjalną operacją" okazała się "sukcesem". - Wydaje mi się, że on wygra - dodał polityk.  

Reklama

- To bardzo ważne, żeby o tym mówić, wydaje mi się, że jestem jedyną osobą, która tak o tym mówi. Jestem jedynym, który mówi, że Putin jest bohaterem, który musi wygrać. Musimy zrobić wszystko, by go wspierać, bo on walczy dla nas - przekazał. 

Baudet z zakazem przemawiania w parlamencie 

We wtorek holenderskie media powiadomiły, że Thierry Baudet otrzymał zakaz przemawiania w parlamencie przez siedem dni. Za takim rozwiązaniem głosowała większość posłów. Jak przekazano, zakaz wiąże się z brakiem włączenia swoich biznesów do rejestru poselskiego. Mimo że Baudet nie będzie mógł wypowiadać się w parlamencie, wciąż będzie mógł głosować.  

Posłowie wyrazili również zaniepokojenie słowami Baudeta na temat Władimira Putina. Polityk miał tłumaczyć, że używał metafory. 

Czytaj też: Ważna wiadomość dla rolników. Chodzi o setki milionów złotych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy