Reklama

Reklama

Armenia: Władimir Putin nie chciał mówić o Ukrainie w obecności kamer

Władimir Putin podczas spotkania przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym poprosił o szczegółowe omówienie problematycznych kwestii bez obecności kamer - przekazała prokremlowska agencja Ria Nowosti. Jednym z tematów miała być sytuacja w Ukrainie. Putin w środę przybył do stolicy Armenii. W trakcie wizyty zaplanowano spotkanie z Nikolem Paszynianem.

W trakcie spotkania w stolicy Armenii Putin poprosił przywódców OUBZ o omówienie problematycznych kwestii "bez obecności kamer". 

- Szczegółowe informacje, drodzy koledzy, przedstawię wam na temat sytuacji związanej z wydarzeniami w Ukrainie - powiedział Władimir Putin, cytowany przez agencję.

Putin dodał, że członkowie organizacji dzielą się nie tylko informacjami o osiągnięciach, ale także problemami. 

Podczas przemowy Putin przekazał, że ma nadzieję na zawarcie traktatu pokojowego między Armenią i Azerbejdżanem. - Tylko konsekwentnie realizując wcześniej osiągnięte uzgodnienia w kwestii delimitacji granic, odblokowania komunikacji transportowej, rozwiązania problemów humanitarnych można osiągnąć trwałą normalizację stosunków Armenii i Azerbejdżanu - powiedział.

Reklama

Putin spotka się z premierem Armenii 

Władimir Putin do Erywania przybył w środę. W stolicy Armenii odbyło się posiedzenie Rady Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). Zgodnie z zapowiedziami Putin ma zaplanowane również spotkanie z premierem Armenii Nikolem Paszynianem

OUBZ jest organizacją, w skład której wchodzą: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy